PARTI METALL, 5 delar. Bla 1800-tal.

Två rivjärn av mässing från Skultuna Bruk omgjorda till lampetter ( H 30 resp 33), en oval ask med lock i pläter, (L 18), ljusstake i nysilver, medalj föreställande Ivar Afzelius (H 6).

Slitage.

Lähtöhinta
400 SEK