JARDINJÄR, försilvrad metall, inskription daterad 1908.

Oval form. Dekor av lagergirlander. Glasinsats med slipad dekor. Inskription: Minne från Norrköpings Tidningar, 1908. Längd 42 cm.

Ytskikt med slitage. Glasinsats med några nagg.

Lähtöhinta
2 000 SEK