599456

SKEPPSUR OCH BAROMETER, Schatz och Stockburger, 1900-talets andra hälft.

Mässing. Vitemaljerade urtavlor med romerska siffror på uret. Monterad på träplakett. Urens diameter 16 cm. Totala mått 22 x 42 cm. Nyckel finns.

Ej funktionstestade. Smärre fläckar/repor. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
1 500 SEK