599623

ARMBANDSUR, 14K guld, Polhem, Sverige, mitt 1900-talets, armbandet 18K guld, Hyttenberg, Stockholm, 1950. Vikt 18,23 g.

Guldfärgad urtavla med svarta arabiska siffror och sekondvisare. Märkts 'Polhem 17 jewels' och numrerad 'AS970'. Diameter 19 mm.

Slitage. Ej funktiontestad.

Lähtöhinta
2 000 SEK