Muut
600331

BENSINPUMP, Shell, AB Ljungmans Verkstäder, Malmö, Sverige, 1940-tal.

Rödlackerad. Metall. Senare hyllinredning. Dörrar. Senare lampa med kupa av glas. Längd 43, bredd 34 , höjd ca 219 cm.

Omarbetat till skåp. Omlackerat. El ej funktionstestad. Slitage. Repor och märken. Senare klocka och dekaler.

Lähtöhinta
25 000 SEK