602612

HERRFICKUR, guld 18K, Jacob Kock, Stockholm. Verket numrerat 1791. Tot ca 79 gram.

Boetten stämplad, Nils Carlén, Stockholm 1799. Urtavlan med arabiska siffror mellan rosenstenar, visare besatta med rosenstenar. Diam 48 mm.

Slitage, emaljnagg runt uppdragshål, repor, smärre sprickor, ej funktionstestad.

Lähtöhinta
5 000 SEK