602765

HERRFICKUR, förgyllt silver resp tvåfärgat guld, rokoko, Gabriel, London 1700-talets andra hälft. Tot ca 83 gram.

Med slag. Urtavla med romerska siffror. Förgylld silverboett, ytterboett av tvåfärgat guld med driven figurscen. Diam 47 mm.

Slitage, någon obetydlig buckla, repor, urtavlan med obetydlig nagg, spärren defekt, ej funktionstestad.

Lähtöhinta
10 000 SEK