SKRIN, argent haché, möjligen Frankrike, 1800-talets andra hälft.

Oval form. Reliefdekor med figurer och hästar. Höjd 12. Längd 17 cm.

Defekt lås. Ytskikt med mindre slitage. Lock med några obetydliga nagg. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
1 500 SEK