604384

GOLVUR, England, 1700-talets andra hälft.

Senare målning, dekor av kineserier. Urverk av mässing. Urtavlan märk Jos Grey, Durham. Pendel och två lod medföljer. Bredd 52. Djup 24. Höjd 245 cm.

Torrsprickor. Några kompletteringar i bakstycke. Repor och märken. Ej funktionstestad. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
10 000 SEK