Runt med kedja i 14 karat guld. Stämplat REPETITION A QUARTS 8C MINUTES 22 RUBIS Cromographe BOREL.NEUCHATEL No 24780. Även den vitemaljerade urtavlan märkt. Diameter 5,2 cm. Originaletui i mahogny medföljer.
Ej funktionstestad. Smärre slitage. Monogramgravyr.