BORDSLAMPOR, ett par, Orrefors, Olle Alberius, 1990-tal.
Lampställning i kromad metall och svart träsockel. Monterade ugglor i gjuten kristallmassa. Skärmar i svart läder. Etikettmärkta träsocklar och även glaset etikettmärkt. Höjd inklusive skärm 41 cm.
Bruksslitage. Ej funktionstestade.