605197

MASKER, två st, "TEKE", Kiduma, Kongo. 1900-talets mitt.

Målat trä. Höjd ca 37-40 cm.

Slitage. Skador.

Alkuperä - Provenienssi

Inköpt på 1960-talet i Kongo.

Lähtöhinta
1 500 SEK