KANDELABRAR, 3 st, porslin, "Daldansen", Rörstrand, tidigt 1900-tal.
Dekor av dansande figurer och blommor. För tre ljus vardera. Höjd 25 cm.
Bruksslitage. Krackelyr och sprickor. Fot med lagning.