606272

CAFÉSKYLT, plåt och metall, 1940-tal.

Båda sidor med målad text "Café des Allies", fäststången med avslut av fransk lilja. Längd ca 83,5 cm, bredd ca 46 cm.

Slitage, ställvis hårt. Rost. Krackelyr och färgbortfall.

Muut tiedot

Enl uppgift inköpt på antikmarknad i Bryssel 1976

Lähtöhinta
1 500 SEK