Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
606976

FICKUR, 14K guld, gul metall och emalj, Schweiz, omkring sekelskiftet 1900-tal.

Inre boett av gul metall. Yttre boett numrerad 13744. Urtavla av vit emalj med svarta arabiska siffror och sekundvisare. Diameter 30 mm.

Repor på glass och sprickor och missfärgning på emaljen. Ej funktiontestad.

Lähtöhinta
1 500 SEK