KANDELABRAR, 2 st snarlika, mässing, art déco, 1900-talets första hälft.

Uppsvängda ljusarmar. För fem ljus vardera. Genombruten dekor av kulor. Höjd ca 46 cm.

Bruksslitage. Repor. Något sneda ljusmanschetter. En något instabil.

Lähtöhinta
3 000 SEK