VASER, 3 st, mässing, jugend, bl a C Kurz & Co., Tiel, Nederländerna, 1900-talets början.

Hänklar med stiliserad dekor. Stora vasen med märkning. Höjd 25,5, 32 och 36 cm.

Bruksslitage, anlöpningar, ärgningar samt några bucklor. Saknar möjligen glasinsatser.

Lähtöhinta
1 500 SEK