610849

BORDSUR, nyrenässans, sekelskiftet 1900.

Riklig dekor, krönt av urna. Delvis emaljerad urtavla. Verket märkt H & F Paris 2564. Höjd 38 cm.

Slitage, repor, glas med spricka, pendel saknas, ej funktionstestad, fötter med skador. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
2 000 SEK