Jeff Koons

(Yhdysvallat, Syntymävuosi 1955)
Jeff Koons

JEFF KOONS, Puppy - multiple - 1992 - utgiven av Guggenheim Museum Bilbao.

Resin, plast och torkade blommor. Nedre delen stämplad med konstnärens namn, titeln och datum, med gjuten copyright från Guggenheim Museum Bilbao. Genomskinlig plast förpackning medföljer. Höjd ca 19 cm, längd ca 23 cm.

Sedvanligt slitage till förpackningen.

Lähtöhinta
8 000 SEK
Kuvan käyttöoikeudet