BUDDHASKULPTURER, 2 st. brons, Burma, 1800-tal.

Den högre buddhan med myllanbarumbär mellan fingrarna. Den lägre är krönt och rikt utsmyckad. Höjd 14,5 cm samt 18 cm.

Sedvanligt slitage.

Lähtöhinta
3 000 SEK