Rembrandt Harmensz van Rijn

(Holland, 1606-1669)
Rembrandt Harmensz van Rijn
(Holland, 1606-1669)

REMBRANDT HARMENSZ. VAN RIJN, kopia efter, olja på duk, daterad 1921.

"Portrait of a Bearded Man in Black Beret". Bildmått 98 x75 cm.

Ytslitage, krackelyrer retuscher.

Lähtöhinta
3 000 SEK