612263

BORDSPENDYL, 1800-talets första hälft.

Bronserat och förgyllt foder. Urhus uppburet av parställda pelare. Krönande urna. Mittparti med antikiserande reliefdekor. Pendel finns. Längd 34 cm, bredd 12 cm, höjd 50 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage. Fläckar. Bortfall och skador. Lagningar och mindre kompletteringar. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
4 000 SEK