613457

KONSOLUR MED KONSOL, Louis XVI-stil, 1800-talets slut.

Grönmålat träfodral med rik dekor av bla putto rocailler. Urtavla med romerska siffror, märkt "CHARLES LE ROY A PARIS". Urverk märkt "Ch Le Roy Paris". Höjd 71 cm. Pendel finns. Nyckel finns.

Slitage, märken, anlöpningar, repor. Ej funktionstestad. Lösa delar. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
12 000 SEK