614589

PARTI TENN, 4 delar, 17-1900-tal.

Ett större uppläggningsfat och två mindre skålar varav den ena med gravyr "18 K.G 48", samt tekanna. Diameter 12-42 cm. Kannans höjd 18 cm.

Bruksslitage, ställvis hårdare. Fläckar, bucklor, repor.Kanna med lagningar.

Lähtöhinta
1 500 SEK