614661

FOSSIL, enligt uppgift Atlasbergen, Marocko.

Orthoceras och goniatiter i polerad sten. Längd ca 68, höjd ca 78 cm.

Slitage, repor och märken, senare polerad.

Lähtöhinta
4 000 SEK