Tina
616038

KANNA SAMT SOCKERSKÅL, tenn, troligen Nils Fougstedt, Firma Svensk Tenn, 1900-talets första hälft.

Höjd 21 respektive 10 cm. Sockerskål med märkning A8, för år 1927.

Bruksslitage, repor, märken och anlöpningar. Några bucklor.

Lähtöhinta
1 500 SEK