Tina
616670

SAMLING TENNSTOP, 5 delar, engelska stämplar, 1800-tal.

Försedda med franska måttenheter: liter, halvliter, dubbel deciliter, deciliter, respektive halv deciliter. Höjd ca 8 - 20 cm.

Slitage. Märken, bucklor, fläckar. Enstaka lagningar. Literstopet saknar lock.

Muut tiedot

Enl uppgift inköpta i antikvitetshandel i Belgien 1988

Lähtöhinta
1 500 SEK