616798

TERRIN, tenn, rokoko, otydlig årsstäpel, troligen 1784.

Tenn. Oval form med svängda fötter och balusterformad lockknopp. Längd 32 cm.

Bruksslitage, lagningar, mindre bucklor och anlöpningar. Senare knopp.

Lähtöhinta
6 000 SEK