Roland Svensson

(Ruotsi, 1910-2003)
Roland Svensson
(Ruotsi, 1910-2003)

ROLAND SVENSSON, färglitografier 2 st. Signerade och numrerade.

Stuginteriör. Numrerad 200/310. Bildstorlek ca 44x34 cm.
Vintermotiv från skärgården. Numrerad 254/260. Bildstorlek ca 30,5x54 cm.

Motivet med stuginteriör gulnat i marginalerna och blekt. Vintermotivet gulnat och med smärre fläckar och veck.

Lähtöhinta
2 000 SEK
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet