619103

Leonard Henrik Roos af Hjelmsäter

(Ruotsi, 1787-1827)
(Ruotsi, 1787-1827)

LEONARD HENRIK ROOS AF HJELMSÄTER, tillskriven, miniatyrporträtt i akvarell, osignerad, 1800-tal.

Runt porträtt av man i turban, diam 6,5, kvadratisk svärtad träram, 14 x 15 cm.

Slitage, ej examinerad ur ram.

Lähtöhinta
3 000 SEK