BONADSMÅLNING, Sverige, allmoge, daterad 1834.

Målat figurmotiv på papper. Bildens mått 107 x 94 cm.

Ytslitage. Kraftigt renoverad med senare målning. Fläckar. Krackelyrer. Färgbortfall. Revor. Spikhål. Uppfäst på pannå. Lagningar.

Lähtöhinta
1 500 SEK