BESTICK, 168 snarlika delar, nysilver, "Wasa", 1900-talets första hälft.

18 matgafflar, 18 matknivar, 18 matskedar, 18 bordsgafflar, 16 bordsknivar, 18 bordsskedar, 12 smörgåsgafflar, 11 smörgåsknivar, 5 teskedar, 17 kaffeskedar, tårtspade, 4 smörknivar, ostkniv, 2 slevar samt 9 udda bestick.

Bruksslitage.

Lähtöhinta
1 500 SEK