620330

VÄGGPENDYL, förgylld brons, rokokostil, Frankrike, omkring år 1900.

Verket märkt Ad Mougin. Genombruten dekor av rocailler, kartusch och bladverk. Pendel finns. 47 x 28 cm. Nyckel finns.

Ej funktionstestad. Glas med repor. Smärre slitage. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
3 000 SEK