DRYCKESHORN, horn, nysilver, oidentifierad tillverkarstämpel, Stockholm, sent 1800-tal.

Horn med beslag av nysilver, lock med kotteknopp och blad, fyra bockfötter. Längd 35, höjd 39 cm.

Slitage, bucklor.

Lähtöhinta
1 800 SEK