Daniel Seghers

(Flandern, 1590-1661)
Daniel Seghers
(Flandern, 1590-1661)

DANIEL SEGHERS, hans art, olja på duk.

Maria och barnet med offer-duva inramat av blomster och insekter. 53 x 40 cm.

Slitage. Krackeleringar. Uppfodrad på pannå.

Lähtöhinta
4 000 SEK