FYRFAT, koppar, 1700-/1800-tal.

Koppar. Stativ och hänklar av smide. Detaljer av mässing. På tre ben. Insats av plåt. Höjd 31. Insatsens diameter ca 21 cm.

Slitage. Fläckar. Insats med hårt slitage.

Lähtöhinta
1 500 SEK