624860

BORDSPENDYL, Ny-Louis XVI, sent 1800-tal.

Bronsfärgad metall och alabaster, rund urtavla av emalj med romerska siffror flankerad av gudinnan Demeter, svängda ornerade fötter, höjd 35 cm. Nyckel finns.

Ej funktionstestad, nagg, senare bakstycke. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
1 500 SEK