Kellot
624860

BORDSPENDYL, Ny-Louis XVI, sent 1800-tal.

Bronsfärgad metall och alabaster, rund urtavla av emalj med romerska siffror flankerad av gudinnan Demeter, svängda ornerade fötter, höjd 35 cm. Nyckel finns.

Ej funktionstestad, nagg, senare bakstycke.

Lähtöhinta
1 500 SEK