GRAFISKA BLAD, 33 st, "Konstvärlden - Mästargrafik i miniatyr", 1941-43.

33 grafiska blad i tre mappar med helfranska skinnband. Blad av bland annat Harald Sallberg, Uno Stallarholm, Louis Sparre, Arvid Fougstedt, Knut Janson, Folke Gullby, Roland Svensson, Bertil Bull Hedlund med flera. Signerade och numrerade samt vissa daterade. Bladstorlek ca 21 x 14 cm vardera.

Oramade. Obetydlig gulnad. Några med smärre veck.

Lähtöhinta
5 000 SEK