Robert Thegerström

(Ruotsi, 1857-1919)
Robert Thegerström
(Ruotsi, 1857-1919)

ROBERT THEGERSTRÖM, olja på duk, intygas av Elin Thegerström a tergo.

Skärgårdsmotiv, 125 x 90 cm.

Obetydligt krackelerad.

Alkuperä - Provenienssi

Beijers Auktioner AB, Klassiska Höstauktionen, 1989.

Lähtöhinta
20 000 SEK