626916

Art Déco

Art Déco

JARDINÄRER, 1 par, kromad metall, art déco, Frankrike, 1900-talets första hälft.

Oval form. Uppsvängda hänklar med dekor av blommor. Insats av glas med slipad dekor. Längd 41. Höjd 12 cm.

Ytslitage. Några repor. Några obetydliga nagg.

Lähtöhinta
3 000 SEK