SMYCKESKRIN/MINIATYRSKÅP, Kina 1900-tal.

Raka sidor med rik dekor samt beslag av mässing. Pardörrar med innanför liggande lådor med tygklädd inredning för smycken. Bredd 20,5, djup 15, höjd 32 cm.

Slitage, smuts, låda med lagning. Nyckel saknas.

Lähtöhinta
2 000 SEK