BYRÅ och SPEGEL, gustaviansk stil.

Spegeln förgylld och bronserad. Rak form, rosettkrön. H 137. Byrån mahognyfanerad med intarsiadekor, skiva av belgisk marmor. Två lådor, metallbeslag. L 93, b 43, h 74.

Spegeln med obet slitage. Byrån med slitage, skadat lås, smärre fanérskador. Nyckel saknas.

Lähtöhinta
2 500 SEK