Muut
631858

ALTARSKÅP, 1800-tal.

ALTARSKÅP, 1800-tal.

Lövträ. Dörrpar med genombruten dekor. Flankerande svarvad dekor. Invändigt figurmotiv i kopparplåt. Längd 42,5 cm, bredd 16 cm, höjd ca 54 cm.

Bruksslitage. Skador och bortfall. Fläckar, skav och bucklor. Trä något bågnat. Bakstycke går ej att stänga helt samt saknar nyckel.

Lähtöhinta
2 000 SEK
Luo tili Bukowskilla
  • Aloita myyminen ja ostaminen
  • Tallenna suosikkiesineitä
  • Tallenna hakuja
Onko sinulla jo asiakastili?