Gunnar Nylund

(Ruotsi, 1904-1997)
Gunnar Nylund
(Ruotsi, 1904-1997)

BESTICKUPPSÄTTNING, nysilver, "Romantik", Gunnar Nylund.

12 matgafflar (19), 12 matknivar (23), 12 matskedar (19), 12 bordsgafflar (18), 12 bordsknivar (20,5), 12 bordskedar(17,5), 6 smörknivar, 6 sillgafflar, 6 kaviarskedar, såsslev, ostkniv, tårtkniv samt serveringssked.

Brukslitage. Några repor.

Lähtöhinta
2 000 SEK
Kuvan käyttöoikeudet