634008

Jens Quistgaard

(Tanska, Syntymävuosi 1919)
Jens Quistgaard
(Tanska, Syntymävuosi 1919)

ISHINK, "Congo", Jens Quistgaard, Staved Teak, Danmark.

Teak. Oval form. Svängt handtag. Formgiven 1961. Brännmärkt "Staved Teak, Danmark, IHQ". Höjd 49 cm.

Bruksslitage. Repor och märken. Stötmärke. Lock saknas.

Lähtöhinta
2 000 SEK
Kuvan käyttöoikeudet