634011

BORDSPENDYL, nyrenässans, 1800-talets slut.

Sockel i alabaster med beslag på fötter. Emaljerat urverk med musikattribut och flankerande dam. Pandel och nyckel medföljer. Längd 36, bredd 14, höjd 30 cm.

Ej funktionstestad. Smånagg, ytsmuts och slitage, skadad urtavla.

Lähtöhinta
2 500 SEK