OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, otydligt signerad samt daterad 1824.

Jungfru Maria med Jesusbarnet, Josef, ängeln Gabriel och putti. Bildmått 34x23 cm.

Ytslitage, krackeleringar, retuscher och troliga lagningar. Uppspänd på pannå med något bucklig duk.

Lähtöhinta
2 000 SEK