VÄGGLJUSSTAKAR, 3 st, mässing, "Pendeln" Pierre Forssell, Skultuna.
För ett ljus. Stämpelmärkta med Skultuna 1607 Sweden och Pierre Forsells autograf. Höjd ca 50 cm.
Slitage. Repor. Oxiderade.