637397

FAT, 2 st, cloisonne, Japan, 1900-talets första hälft.

Dekor av fåglar, blommor och bladverk mot blå botten. Diameter 30 cm.

En med något oregelbunden form. ytskikt med slitage. Sprickor.

Lähtöhinta
2 000 SEK